Si Kaseta Kineze me fletë alumini prej alumini Mylar për fabrikën dhe furnizuesit e mbrojtjes së kabllove |NJE BOTE

Shirit Mylar me fletë alumini për mbrojtjen e kabllove


 • Kushtet e pagesësT/T, L/C, D/P, etj.
 • Koha e dërgimit20 ditë
 • Vendi i origjinësKinë
 • Portin e ngarkimitShanghai, Kinë
 • TransportiNga deti
 • Kodi HS7607200000
 • PaketimiKuti kartoni ose druri, 50 kg/paketë ose sipas kërkesës së klientit
 • Detajet e produktit

  FAQ

  Prezantimi i produktit

  Shiriti mylar me fletë alumini është i përbërë nga fletë alumini dhe shirit mylar.Ky produkt mund të sigurojë mbulim të lartë mbrojtës, ta bëjë sinjalin e transmetimit më të lirë nga ndërhyrjet elektromagnetike dhe të zvogëlojë dobësimin e sinjalit gjatë transmetimit të të dhënave, në mënyrë që sinjali të transmetohet më i sigurt dhe performanca elektrike e kabllit të përmirësohet në mënyrë efektive.

  Ne mund të ofrojmë shirit mylar me fletë alumini të njëanshme dhe kasetë mylar me fletë alumini të dyanshme.Ai me dy anë është i përbërë nga një shirit mylar në mes dhe një shtresë letër alumini në secilën anë.Alumini me dy shtresa luan rolin e reflektimit dhe thithjes së dy sinjaleve dhe ka një efekt më të mirë mbrojtës.

  Shiriti ynë pmylar me fletë alumini ka karakteristikat e sipërfaqes së lëmuar, të sheshtë, uniforme, pa papastërti, pa rrudha, pa njolla, forcë të lartë tërheqëse, performancë të mirë mbrojtëse, rezistencë të mirë ndaj ujit dhe forcë të lartë dielektrike.
  Ngjyra e shiritit mylar me fletë alumini të dyanshme është natyrale, e njëanshme mund të jetë natyrale, blu ose ngjyra të tjera të kërkuara nga klientët.

  Aplikacion

  Përdoret kryesisht në kabllot e komunikimit, kabllot e kontrollit, kabllot e të dhënave, kabllot koaksiale, kabllot e transmetimit të sinjalit me frekuencë të lartë dhe kabllot e tjera të ndryshme elektronike, të cilat i nënshtrohen rolit të shtresës mbrojtëse të bërthamave të palëve, shtresës mbrojtëse të përcjellësit të jashtëm ose shtresës së përgjithshme mbrojtëse.

  Parametrat Teknikë

  Shirit mylar me fletë alumini me një anë

  Trashësia nominaleeshirit mylar me fletë alumini (μm)

  Struktura e përbërë

  Trashësia nominale eletër alumini (μm)

  Trashësia nominale e filmit PET(μm)

  25

  AL+PET

  7

  15

  25

  9

  12

  27

  9

  15

  27

  12

  12

  30

  9

  19

  30

  12

  15

  35

  9

  23

  38

  9

  25

  38

  12

  23

  40

  12

  25

  40

  25

  12

  50

  15

  30

  50

  20

  25

  50

  25

  23

  55

  40

  12

  60

  25

  30

  60

  30

  25

  65

  40

  23

  65

  43

  20

  65

  50

  12

  70

  45

  23

  70

  50

  15

  Shënim: Gjerësia dhe gjatësia e shiritit mylar me fletë alumini mund të sigurohet sipas kërkesave të klientit.

  Shirit mylar me fletë alumini me dy anë

  Trashësia nominaleeshirit mylar me fletë alumini(μm)

  Struktura e përbërë

  Trashësia nominale e fletës së aluminit në anën A(μm)

  Trashësia nominale e filmit PET(μm)

  Trashësia nominale e letrës së aluminit anashB(μm)

  30

  AL+PET+AL

  6

  15

  6

  32

  7

  12

  7

  35

  9

  12

  9

  38

  9

  15

  9

  42

  9

  19

  9

  46

  9

  23

  9

  50

  9

  25

  9

  60

  15

  25

  15

  65

  20

  19

  20

  75

  25

  19

  25

  Shënim: Gjerësia dhe gjatësia e shiritit mylar me fletë alumini mund të sigurohet sipas kërkesave të klientëve

  Artikulli

  Vlera

  Rezistenca në tërheqje (MPa)

  ≥45

  Zgjatimi i thyerjes (%)

  ≥5

  Forca e lëvores (N/cm)

  ≥2.6

  Forca dielektrike

  Shirit mylar me fletë alumini me një anë

  0,5 kV dc, 1 min, pa avari

  Shirit mylar me fletë alumini me dy anë

  1kV dc, 1min, pa avari

  Metoda e ruajtjes

  1) Shiriti mylar me fletë alumini duhet të ruhet në një magazinë e cila është e pastër, e thatë, atmosferë jo korrozive dhe për të parandaluar hyrjen e shiut dhe borës.
  2) Magazina duhet të jetë e ajrosur dhe e freskët, të shmangë rrezet e diellit direkte, temperaturën e lartë, lagështinë e madhe, etj., për të parandaluar fryrjen e produktit, oksidimin dhe probleme të tjera;
  3) Shiriti mylar i letrës së aluminit duhet të shmangë dëmtimin e forcës së jashtme si ndotja dhe forca mekanike;
  4) Shiriti mylar i letrës së aluminit nuk mund të ruhet në ajër të hapur, por duhet përdorur një tarp kur duhet të ruhet në ajër të hapur për një kohë të shkurtër;
  5) Produktet e zhveshura nuk lejohen të vendosen direkt në tokë dhe pjesa e poshtme duhet të jetë e mbushur me katrorë druri.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Q1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne mezi presim ardhjen tuaj dhe do t'ju çojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  Q2: Sa shpejt mund ta marr kuotimin?
  Përgjigje: Ne zakonisht citojmë brenda 24 orëve për materiale normale kabllore pasi të marrim kërkesën tuaj.Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të marrim parasysh prioritetin tuaj të kërkesës.

  Q3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  Përgjigje: Daulle druri, paleta kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  Q4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  Përgjigje: T/T, L/C, D/P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave përpara se të paguani bilancin.

  Q5: Cilat janë kushtet tuaja të dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF.Ju mund të zgjidhni atë që është më e përshtatshme ose me kosto efektive për ju.

  Q6: Po në lidhje me kohën tuaj të dorëzimit?
  Përgjigje: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj.Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Q7: Cila është politika juaj e mostrës?
  Përgjigje: Mostra për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar mostrën falas.

  P8: Si e bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjatë dhe të mirë?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar që klientët tanë të përfitojnë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe miqësi me ta, pa marrë parasysh se nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet kabllore sipas kabllove që ne prodhojmë?
  A: Po, mundemi.Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të listojë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve.Ndihmoni klientët të zgjedhin materialet MË të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmon kabllot e klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.

  Q1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne mezi presim ardhjen tuaj dhe do t'ju çojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  Q2: Sa shpejt mund ta marr kuotimin?
  Përgjigje: Ne zakonisht citojmë brenda 24 orëve për materiale normale kabllore pasi të marrim kërkesën tuaj.Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të marrim parasysh prioritetin tuaj të kërkesës.

  Q3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  Përgjigje: Daulle druri, paleta kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  Q4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  Përgjigje: T/T, L/C, D/P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave përpara se të paguani bilancin.

  Q5: Cilat janë kushtet tuaja të dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF.Ju mund të zgjidhni atë që është më e përshtatshme ose me kosto efektive për ju.

  Q6: Po në lidhje me kohën tuaj të dorëzimit?
  Përgjigje: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj.Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Q7: Cila është politika juaj e mostrës?
  Përgjigje: Mostra për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar mostrën falas.

  P8: Si e bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjatë dhe të mirë?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar që klientët tanë të përfitojnë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe miqësi me ta, pa marrë parasysh se nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet kabllore sipas kabllove që ne prodhojmë?
  A: Po, mundemi.Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të listojë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve.Ndihmoni klientët të zgjedhin materialet MË të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmon kabllot e klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.