Si Kinë Kabllo polibutileni tereftalat (PBT) për fabrikën dhe furnizuesit e veshjeve dytësore |NJE BOTE

Polibutileni tereftalat (PBT) për Veshje Dytësore


 • Kushtet e pagesësT/T, L/C, D/P, etj.
 • Koha e dërgimit20 ditë
 • Vendi i origjinësKinë
 • Portin e ngarkimitShanghai, Kinë
 • TransportiNga deti
 • Detajet e produktit

  FAQ

  Prezantimi i produktit

  PBT është një poliestër termoplastik kristalor, i bardhë qumështi, i tejdukshëm në opak, me veti të shkëlqyera mekanike, veti izoluese elektrike, rezistencë ndaj vajit dhe kimikateve, formim të lehtë dhe thithje të ulët lagështie, etj. Është materiali më i përdorur për nxjerrje për veshjen dytësore të optikeve. fibrave.

  Në kabllon optike të komunikimit, vetë fibra optike është shumë e brishtë.Megjithëse forca mekanike e fibrës optike është përmirësuar pas veshjes parësore, ajo ende nuk është e mjaftueshme për kërkesat e kabllit, kështu që kërkohet veshja dytësore e cila është metoda më e rëndësishme e mbrojtjes mekanike për fibrat optike në procesin e prodhimit të kabllot optike, sepse veshja jo vetëm që siguron mbrojtje të mëtejshme mekanike kundër ngjeshjes dhe tensionit, por gjithashtu krijon gjatësi të tepërt të fibrave optike.Për shkak të vetive të mira fizike dhe kimike, PBT zakonisht përdoret si material nxjerrjeje për veshjen dytësore të fibrave optike në kabllot optike të jashtme.

  Ne mund të ofrojmë OW-PBT6013, OW-PBT6015 dhe klasa të tjera të materialit PBT për veshjen dytësore të kabllove me fibër optike.

  Materiali ynë PBT ka karakteristikat e mëposhtme:
  1) Stabilitet i mirë.Tkurrje e vogël, ndryshime të vogla të vëllimit në përdorimin e pjesëve, formim i qëndrueshëm.
  (2) Forca e lartë mekanike.Moduli është i madh, performanca e shtrirjes është e mirë, forca në tërheqje është e lartë dhe vlera e presionit anësor të shtresës së bërë është më e lartë se standardi.
  (3) Temperatura e lartë e devijimit të nxehtësisë.Performancë e shkëlqyer e deformimit termik në kushte të ngarkesës së madhe dhe ngarkesës së vogël.
  (4) Rezistenca ndaj hidrolizës.Me rezistencë të shkëlqyer ndaj hidrolizës, duke e bërë jetën e kabllit optik të tejkalojë kërkesat standarde.
  (5) Rezistenca kimike.Rezistencë e shkëlqyer kimike dhe përputhshmëri e mirë me pastën e fibrave dhe pastën e kabllove, jo e lehtë për t'u gërryer.

  Aplikacion

  Është i përshtatshëm për prodhimin e veshjes dytësore të kabllove me fibra optike.

  Kabllo me tub të lirshëm
  Kabllo me tub të lirshëm
  Kabllo me tub të lirshëm

  OW-PBT6013

  No.

  Artikull testues

  Njësia

  SstandardeRpajisje

  Vlera

  1

  Dendësia

  g/cm3

  1.251.35

  1.31

  2

  Shkalla e rrjedhjes së shkrirjes (250℃, 2160 g)

  g/10 min

  715

  12.5

  3

  Përmbajtja e lagështisë

  %

  ≤0,05

  0.03

  4

  Thithja e ujit

  %

  ≤0,5

  0.3

  5

  Rezistenca në tërheqje në rendiment

  MPa

  ≥50

  52.5

  Zgjatimi në rendiment

  %

  4.010

  4.4

  Zgjatimi në thyerje

  %

  ≥100

  326.5

  Elastikmodulus e elasticitetit

  MPa

  ≥2100

  2241

  6

  Përkulësemodulus

  MPa

  ≥2200

  2243

  Përkulësesforca

  MPa

  ≥60

  76.1

  7

  Pika e shkrirjes

  210240

  216

  8

  Fortësia në breg (HD)

  /

  ≥70

  73

  9

  Ndikimi Izod 23℃

  kJ/

  ≥5.0

  9.7

  Ndikimi Izod -40℃

  kJ/

  ≥4.0

  7.7

  10

  Koeficienti ili afërtexpansion

  (23 ℃80 ℃)

  10-4K-1

  ≤1,5

  1.4

  11

  Rezistenca e volumit

  Ω·cm

  ≥1,0×1014

  3.1×1016

  12

  Temperatura e shtrembërimit të nxehtësisë (1,80 MPa)

  ≥55

  58

  Temperatura e shtrembërimit të nxehtësisë (0,45 MPa)

  ≥170

  178

  13

  Hidroliza termike

  Elastikstendenca nëyprodhimi

  MPa

  ≥50

  51

  Zgjatimi nëbreak

  %

  ≥10

  100

  14

  Pajtueshmëria midis materialit dhe përbërjeve mbushëse

  Elastikstendenca nëyprodhimi

  MPa

  ≥50

  51.8

  Zgjatimi nëbreak

  %

  ≥100

  139.4

  15

  Tubi i lirshëm kundër presionit anësor

  N

  ≥800

  825

  Shënim: Ky lloj PBT është një material për veshjen dytësore të kabllove optike për qëllime të përgjithshme.

  OW-PBT6015

  No.

  Artikull testues

  Njësia

  SstandardeRpajisje

  Vlera

  1

  Dendësia

  g/cm3

  1.251.35

  1.31

  2

  Shkalla e rrjedhjes së shkrirjes (250℃, 2160 g)

  g/10 min

  715

  12.6

  3

  Përmbajtja e lagështisë

  %

  ≤0,05

  0.03

  4

  Thithja e ujit

  %

  ≤0,5

  0.3

  5

  Rezistenca në tërheqje në rendiment

  MPa

  ≥50

  55.1

  Zgjatimi në rendiment

  %

  4.010

  5.2

  Zgjatimi në thyerje

  %

  ≥100

  163

  Elastikmodulus e elasticitetit

  MPa

  ≥2100

  2316

  6

  Përkulësemodulus

  MPa

  ≥2200

  2311

  Përkulësesforca

  MPa

  ≥60

  76.7

  7

  Pika e shkrirjes

  210240

  218

  8

  Breguhashpërsi (HD)

  /

  ≥70

  75

  9

  Ndikimi Izod 23℃

  kJ/

  ≥5.0

  9.4

  Ndikimi Izod -40℃

  kJ/

  ≥4.0

  7.6

  10

  Koeficienti ili afërtexpansion

  (23 ℃80 ℃)

  10-4K-1

  ≤1,5

  1.44

  11

  Rezistenca e volumit

  Ω·cm

  ≥1,0×1014

  4.3×1016

  12

  Temperatura e shtrembërimit të nxehtësisë (1,80 MPa)

  ≥55

  58

  Temperatura e shtrembërimit të nxehtësisë (0,45 MPa)

  ≥170

  174

  13

  Hidroliza termike

  Elastikstendenca nëyprodhimi

  MPa

  ≥50

  54.8

  Zgjatimi nëbreak

  %

  ≥10

  48

  14

  Pajtueshmëria midis materialit dhe përbërjeve mbushëse

  Elastikstendenca nëyprodhimi

  MPa

  ≥50

  54.7

  Zgjatimi nëbreak

  %

  ≥100

  148

  15

  Tubi i lirshëm kundër presionit anësor

  N

  ≥800

  983

  Shënim: Ky lloj PBT ka rezistencë ndaj presionit të lartë dhe është i përshtatshëm për prodhimin e veshjes dytësore të kabllove mikro-optike me ajër.

  Metoda e ruajtjes

  (1) Produktet duhet të mbahen në një depo të pastër, higjienike, të thatë dhe të ajrosur.
  (2) Produktet duhet të mbahen larg kimikateve dhe substancave gërryese, nuk duhet të grumbullohen së bashku me produkte të ndezshme dhe nuk duhet të jenë afër burimeve të zjarrit.
  (3) Produktet duhet të mbahen jashtë rrezeve të diellit direkte dhe të shmangin shiun.
  (4) Produkti duhet të paketohet plotësisht, të shmangë lagështinë dhe ndotjen.
  (5) Periudha e ruajtjes së produktit është 12 muaj në temperaturën e dhomës nga data e dorëzimit nga fabrika.

  Metoda e paketimit

  Paketim i jashtëm i qeseve të endura prej polipropileni 1000 kg, i veshur me qese me letër alumini;Qese e jashtme prej letre kraft 25 kg, e veshur me qese leter alumini.

  Feedback

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback5
  feedback4

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Q1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne mezi presim ardhjen tuaj dhe do t'ju çojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  Q2: Sa shpejt mund ta marr kuotimin?
  Përgjigje: Ne zakonisht citojmë brenda 24 orëve për materiale normale kabllore pasi të marrim kërkesën tuaj.Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të marrim parasysh prioritetin tuaj të kërkesës.

  Q3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  Përgjigje: Daulle druri, paleta kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  Q4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  Përgjigje: T/T, L/C, D/P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave përpara se të paguani bilancin.

  Q5: Cilat janë kushtet tuaja të dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF.Ju mund të zgjidhni atë që është më e përshtatshme ose me kosto efektive për ju.

  Q6: Po në lidhje me kohën tuaj të dorëzimit?
  Përgjigje: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj.Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Q7: Cila është politika juaj e mostrës?
  Përgjigje: Mostra për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar mostrën falas.

  P8: Si e bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjatë dhe të mirë?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar që klientët tanë të përfitojnë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe miqësi me ta, pa marrë parasysh se nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet kabllore sipas kabllove që ne prodhojmë?
  A: Po, mundemi.Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të listojë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve.Ndihmoni klientët të zgjedhin materialet MË të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmon kabllot e klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.

  Q1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne mezi presim ardhjen tuaj dhe do t'ju çojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  Q2: Sa shpejt mund ta marr kuotimin?
  Përgjigje: Ne zakonisht citojmë brenda 24 orëve për materiale normale kabllore pasi të marrim kërkesën tuaj.Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të marrim parasysh prioritetin tuaj të kërkesës.

  Q3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  Përgjigje: Daulle druri, paleta kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  Q4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  Përgjigje: T/T, L/C, D/P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave përpara se të paguani bilancin.

  Q5: Cilat janë kushtet tuaja të dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF.Ju mund të zgjidhni atë që është më e përshtatshme ose me kosto efektive për ju.

  Q6: Po në lidhje me kohën tuaj të dorëzimit?
  Përgjigje: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj.Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Q7: Cila është politika juaj e mostrës?
  Përgjigje: Mostra për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar mostrën falas.

  P8: Si e bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjatë dhe të mirë?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar që klientët tanë të përfitojnë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe miqësi me ta, pa marrë parasysh se nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet kabllore sipas kabllove që ne prodhojmë?
  A: Po, mundemi.Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të listojë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve.Ndihmoni klientët të zgjedhin materialet MË të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmon kabllot e klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.