Si Shirit alumini i veshur me plastikë me kabllo për fabrikën dhe furnizuesit e xhaketës së kabllove |NJE BOTE

Shirit alumini të veshur me plastikë për xhaketë kabllore


 • Kushtet e pagesësT/T, L/C, D/P, etj.
 • Koha e dërgimit20 ditë
 • Vendi i origjinësKinë
 • Portin e ngarkimitShanghai, Kinë
 • TransportiNga deti
 • Kodi HS7606910000
 • PaketimiKuti kartoni ose druri, 50 kg/paketë ose sipas kërkesës së klientit
 • Detajet e produktit

  FAQ

  Prezantimi i produktit

  Shiriti prej alumini i veshur me plastikë është bërë nga shirit alumini kalanderues me duktilitet të mirë si material bazë, dhe i laminuar me shtresë plastike të përbërë PE të njëanshme ose të dyanshme ose shtresë plastike kopolimer.Mund të përdoret pa valëzim, ose përmes valëzimit për të përmirësuar performancën e përkuljes, në mënyrë që të përmirësohet fleksibiliteti i kabllove / kabllove optike.

  Shiriti prej alumini i veshur me plastikë që kemi ofruar ka karakteristikat e lëmuara, të sheshta, uniforme, pa papastërti, pa rrudha, pa njolla, rezistencë të lartë në tërheqje, rezistencë të mirë ndaj ujit dhe forcë të lartë dielektrike, etj.

  Në veçanti, kaseta prej alumini e veshur me plastikë të llojit kopolimer ka veti të mira lidhëse dhe mund të krijojë një lidhje të fortë me mbështjellës linear LDPE, MDPE dhe HDPE përmes stampimit (ose pa stampim), mbështjelljes gjatësore dhe formimit, më pas të formojë një mbrojtje gjithëpërfshirëse. avokat.
  Shiriti prej alumini i veshur me plastikë ka dy ngjyra: natyrale dhe blu.

  shirit alumini i veshur me plastikë

  Aplikacion

  Përdoret kryesisht në kabllot e komunikimit, kabllot optike të komunikimit në natyrë, duke formuar një mbështjellës të përbërë me mbështjellës të jashtëm, i cili luan rolin e rezistencës ndaj lagështirës dhe mbrojtjes.

  Parametrat Teknikë

  Trashësia nominale

  prej shiriti alumini të veshur me plastikë (mm)

  Trashësia nominale

  prej shiriti alumini

   (mm)

  Trashësia nominale

  prej plastikeavokat

  (mm)

  Njëanshëm

  Dyaneshem

  0.16

  0.22

  0.10

  0,058

  0.21

  0.27

  0.15

  0.26

  0.32

  0.20

  Shënim: Gjerësia dhe gjatësia e shiritit prej alumini të veshur me plastikë mund të sigurohet sipas kërkesave të klientëve.

  Artikulli

  Kërkesa

  Forca në tërheqje

  (MPa)

  ≥65

  Zgjatimi i thyer

  (%)

  ≥15

  Forca e lëvozhgës

  (N/cm)

  ≥6.13

  Forca e izolimit termik

  (N/cm)

  ≥17.5

  Forca e prerjes

  Kur kaseta e aluminit është thyer ose ngjitja midis filmit plastik dhe shiritit të aluminit është thyer, zona e izolimit termik midis shtresave plastike nuk duhet të shkaktojë dëmtime në prerje.

  Koeficienti dinamik i fërkimit

  ≤0,65

  Forca dielektrike

  Njëanshëm

  1kV dc, 1min, pa avari

  Dyaneshem

  2kV dc, 1min, pa avari

  Rrjedha e procesit të prodhimit

  Metoda e ruajtjes

  1) Shiriti prej alumini i veshur me plastikë duhet të ruhet në një magazinë e cila është e pastër, e thatë, atmosferë jo korrozive dhe për të parandaluar hyrjen e shiut dhe borës.
  2) Magazina duhet të jetë e ajrosur dhe e freskët, të shmangë rrezet e diellit direkte, temperaturën e lartë, lagështinë e madhe, etj., në mënyrë që produkti të mos fryhet dhe oksidohet;
  3) Shiriti prej alumini i veshur me plastikë duhet të shmangë dëmtimet e jashtme si ndotja dhe forca mekanike;
  4) Shiriti prej alumini i veshur me plastikë nuk mund të ruhet në ajër të hapur, por duhet përdorur një tarp kur duhet të ruhet në ajër të hapur për një kohë të shkurtër;
  5) Produktet e zhveshura nuk lejohen të vendosen drejtpërdrejt në tokë dhe pjesa e poshtme duhet të jetë e mbushur me katrorë druri.

  Paketa

  Feedback

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback5
  feedback4

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Q1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne mezi presim ardhjen tuaj dhe do t'ju çojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  Q2: Sa shpejt mund ta marr kuotimin?
  Përgjigje: Ne zakonisht citojmë brenda 24 orëve për materiale normale kabllore pasi të marrim kërkesën tuaj.Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të marrim parasysh prioritetin tuaj të kërkesës.

  Q3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  Përgjigje: Daulle druri, paleta kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  Q4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  Përgjigje: T/T, L/C, D/P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave përpara se të paguani bilancin.

  Q5: Cilat janë kushtet tuaja të dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF.Ju mund të zgjidhni atë që është më e përshtatshme ose me kosto efektive për ju.

  Q6: Po në lidhje me kohën tuaj të dorëzimit?
  Përgjigje: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj.Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Q7: Cila është politika juaj e mostrës?
  Përgjigje: Mostra për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar mostrën falas.

  P8: Si e bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjatë dhe të mirë?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar që klientët tanë të përfitojnë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe miqësi me ta, pa marrë parasysh se nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet kabllore sipas kabllove që ne prodhojmë?
  A: Po, mundemi.Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të listojë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve.Ndihmoni klientët të zgjedhin materialet MË të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmon kabllot e klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.

  Q1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne mezi presim ardhjen tuaj dhe do t'ju çojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  Q2: Sa shpejt mund ta marr kuotimin?
  Përgjigje: Ne zakonisht citojmë brenda 24 orëve për materiale normale kabllore pasi të marrim kërkesën tuaj.Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të marrim parasysh prioritetin tuaj të kërkesës.

  Q3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  Përgjigje: Daulle druri, paleta kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  Q4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  Përgjigje: T/T, L/C, D/P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave përpara se të paguani bilancin.

  Q5: Cilat janë kushtet tuaja të dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF.Ju mund të zgjidhni atë që është më e përshtatshme ose me kosto efektive për ju.

  Q6: Po në lidhje me kohën tuaj të dorëzimit?
  Përgjigje: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj.Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Q7: Cila është politika juaj e mostrës?
  Përgjigje: Mostra për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar mostrën falas.

  P8: Si e bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjatë dhe të mirë?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar që klientët tanë të përfitojnë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe miqësi me ta, pa marrë parasysh se nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet kabllore sipas kabllove që ne prodhojmë?
  A: Po, mundemi.Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të listojë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve.Ndihmoni klientët të zgjedhin materialet MË të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmon kabllot e klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.