Полибутилен терефталат (PBT) за секундарна облога


 • Услови на плаќањеT/T, L/C, D/P, итн.
 • Време на испорака20 дена
 • Место на потеклоКина
 • Пристаниште за товарењеШангај, Кина
 • ИспоракаПокрај море
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Вовед во производот

  PBT е млечно бел, проѕирен до непроѕирен, кристален термопластичен полиестер со одлични механички својства, електрични изолациски својства, отпорност на масло и хемикалии, лесно обликување и мала апсорпција на влага, итн. Тој е најчесто користен материјал за истиснување за секундарна обвивка на оптички влакна.

  Во комуникацискиот оптички кабел, самото оптичко влакно е многу кревко.Иако механичката цврстина на оптичкото влакно е подобрена по примарната обвивка, таа сепак не е доволна за потребите на кабелот, па затоа е потребна секундарна обвивка што е најважниот механички метод за заштита на оптичките влакна во процесот на производство на оптички кабли, бидејќи облогата не само што обезбедува дополнителна механичка заштита од компресија и напнатост, туку создава и прекумерна должина на оптичките влакна.Поради неговите добри физички и хемиски својства, PBT обично се користи како материјал за истиснување за секундарна обвивка на оптички влакна во надворешни оптички кабли.

  Можеме да обезбедиме OW-PBT6013, OW-PBT6015 и други оценки на PBT материјал за секундарно обложување на кабли со оптички влакна.

  Нашиот PBT материјал ги има следниве карактеристики:
  1) Добра стабилност.Мало собирање, мали волуменски промени во употребата на делови, стабилно обликување.
  (2) Висока механичка сила.Модулот е голем, перформансите за продолжување се добри, цврстината на истегнување е висока, а вредноста на страничниот притисок на направената обвивка е повисока од стандардната.
  (3) Висока температура на отклонување на топлината.Одлични перформанси на термичка деформација при услови на големо и мало оптоварување.
  (4) Отпорност на хидролиза.Со одлична отпорност на хидролиза, со што животниот век на оптичкиот кабел ги надминува стандардните барања.
  (5) Хемиска отпорност.Одлична хемиска отпорност и добра компатибилност со паста од влакна и кабли, не е лесно да се кородираат.

  Апликација

  Погоден е за производство на секундарна обвивка на кабли со оптички влакна.

  Лабава цевка кабел
  Лабава цевка кабел
  Лабава цевка кабел

  OW-PBT6013

  No.

  Ставка за тестирање

  Единица

  SтандардRопрема

  Вредност

  1

  Густина

  g/cm3

  1.251.35

  1.31

  2

  Стапка на проток на топење (250℃, 2160 g)

  g/10 мин

  715

  12.5

  3

  Содржината на влага

  %

  ≤0,05

  0,03

  4

  Апсорпција на вода

  %

  ≤0,5

  0.3

  5

  Јачина на истегнување при попуштање

  MPa

  ≥50

  52,5

  Издолжување при принос

  %

  4.010

  4.4

  Издолжување при прекин

  %

  ≥100

  326,5

  Затегнувачкаmмиризба на еластичност

  MPa

  ≥2100

  2241

  6

  Флексураленmодулус

  MPa

  ≥2200

  2243

  Флексураленsјачина

  MPa

  ≥60

  76.1

  7

  Точка на топење

  210240

  216

  8

  Тврдост на брегот (ХD)

  /

  ≥70

  73

  9

  Изод удар 23℃

  kJ/

  ≥5,0

  9.7

  Изод удар -40℃

  kJ/

  ≥4,0

  7.7

  10

  Коефициент наlнепосреднаexpansion

  (23℃80℃)

  10-4K-1

  ≤1,5

  1.4

  11

  Отпорност на волуменот

  Ω·cm

  ≥1,0×1014

  3,1×1016

  12

  Температура на изобличување на топлина (1,80 MPa)

  ≥55

  58

  Температура на изобличување на топлина (0,45 MPa)

  ≥170

  178

  13

  Термичка хидролиза

  Затегнувачкаsвисина воyпринос

  MPa

  ≥50

  51

  Издолжување кајbчукаат

  %

  ≥10

  100

  14

  Компатибилност помеѓу материјалот и соединенијата за полнење

  Затегнувачкаsвисина воyпринос

  MPa

  ≥50

  51.8

  Издолжување кајbчукаат

  %

  ≥100

  139,4

  15

  Лабава цевка против страничен притисок

  N

  ≥800

  825

  Забелешка: Овој тип на PBT е материјал за секундарна облога за оптички кабел за општа намена.

  OW-PBT6015

  No.

  Ставка за тестирање

  Единица

  SтандардRопрема

  Вредност

  1

  Густина

  g/cm3

  1.251.35

  1.31

  2

  Стапка на проток на топење (250℃, 2160 g)

  g/10 мин

  715

  12.6

  3

  Содржината на влага

  %

  ≤0,05

  0,03

  4

  Апсорпција на вода

  %

  ≤0,5

  0.3

  5

  Јачина на истегнување при попуштање

  MPa

  ≥50

  55.1

  Издолжување при принос

  %

  4.010

  5.2

  Издолжување при прекин

  %

  ≥100

  163

  Затегнувачкаmмиризба на еластичност

  MPa

  ≥2100

  2316

  6

  Флексураленmодулус

  MPa

  ≥2200

  2311

  Флексураленsјачина

  MPa

  ≥60

  76.7

  7

  Точка на топење

  210240

  218

  8

  Бреготhгорчина (ХD)

  /

  ≥70

  75

  9

  Изод удар 23℃

  kJ/

  ≥5,0

  9.4

  Изод удар -40℃

  kJ/

  ≥4,0

  7.6

  10

  Коефициент наlнепосреднаexpansion

  (23℃80℃)

  10-4K-1

  ≤1,5

  1.44

  11

  Отпорност на волуменот

  Ω·cm

  ≥1,0×1014

  4,3×1016

  12

  Температура на изобличување на топлина (1,80 MPa)

  ≥55

  58

  Температура на изобличување на топлина (0,45 MPa)

  ≥170

  174

  13

  Термичка хидролиза

  Затегнувачкаsвисина воyпринос

  MPa

  ≥50

  54.8

  Издолжување кајbчукаат

  %

  ≥10

  48

  14

  Компатибилност помеѓу материјалот и соединенијата за полнење

  Затегнувачкаsвисина воyпринос

  MPa

  ≥50

  54.7

  Издолжување кајbчукаат

  %

  ≥100

  148

  15

  Лабава цевка против страничен притисок

  N

  ≥800

  983

  Забелешка: Овој тип на PBT има отпорност на висок притисок и е погоден за производство на секундарна обвивка на микрооптички кабли со воздух.

  Начин на складирање

  (1) Производите треба да се чуваат во чисто, хигиенско, суво и проветрено складиште.
  (2) Производите треба да се чуваат подалеку од хемикалии и корозивни материи, да не се наложуваат заедно со запаливи производи и да не се блиску до извори на пожар.
  (3) Производите треба да се чуваат подалеку од директна сончева светлина и да избегнуваат дожд.
  (4) Производот треба да се пакува целосно, да се избегнува влага и загадување.
  (5) Рокот на чување на производот е 12 месеци на собна температура од датумот на испорака од фабрика.

  Метод на пакет

  Надворешно пакување од полипропиленска плетена кеса од 1000 кг, обложена со кеса од алуминиумска фолија;Надворешна торба од крафт хартија од 25 кг, обложена со кеса од алуминиумска фолија.

  Повратни информации

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback5
  feedback4

 • Претходно:
 • Следно:

 • П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.

  П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.