Фосфатизирана челична жица за зајакнување на кабел со оптички влакна


 • Услови на плаќање Т / Т, Л / Ц, Д / П, итн.
 • Време на испорака 20 дена
 • Место на потекло Кина
 • Пристаниште на товарење Шангај, Кина
 • Испорака Покрај море
 • ХС-код 7229909000
 • Пакување Картонска или дрвена кутија, 50 кг / пакет или според барањето на клиентот
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Вовед во производот

  Фосфатизираната челична жица за кабел од оптички влакна е изработена од висококвалитетни прачки од јаглероден челик преку низа процеси како груб цртеж, термичка обработка, мариноване, миење, фосфатирање, сушење, цртање и земање итн.

  Фосфорираната челична жица е една од основните компоненти што се користат во комуникациските оптички кабли. Може да го заштити оптичкото влакно од виткање, да го поткрепи и зајакне скелетот, што е корисно за производство, складирање и транспорт на оптички кабли и поставување на оптички кабли, и има стабилен квалитет на оптички кабел, да го намали слабеењето на сигналот и другите карактеристики.
  Челичната жица што се користи во јадрото на оптичкиот кабел во основа ја замени галванизирана челична жица со фосфатизирана челична жица, а нејзиниот квалитет директно влијае на животниот век на оптичкиот кабел. Употребата на фосфатизирана челична жица нема да реагира хемиски со маснотиите во оптичкиот кабел за да предизвика талог на водород и да се создаде загуба на водород, што може да обезбеди висококвалитетна комуникација со оптички влакна.

  Фосфатизираната челична жица за оптички кабел што ја даваме ги има следниве карактеристики:
  1) Површината е мазна и чиста, без дефекти, како што се пукнатини, лапави, трње, корозија, свиоци и лузни, итн;
  2) Фосфатирачкиот филм е униформен, континуиран, светла и не паѓа;
  3) Изгледот е кружен со стабилна големина, висока цврстина на истегнување, голем еластичен модул и мала издолжување.

  Апликација

  Се користи како централно метално засилување на надворешни комуникациски оптички кабли.

  Технички параметри

  Номинален дијаметар m)

  Минцврстина на истегнување (N/ мм2)

  Мин. тежина на фосфатинг филм (г./ м2)

  Еластичен модул (N / mm2)

  Остаток на издолжување (%)

  0,80

  1770

  0,6

  1,90,90 × 105

  .10.1

  1.00

  1670

  1,0

  1.20

  1670

  1,0

  1,40

  1570

  1,0

  2.00

  1470

  1.5

  Белешка: Покрај спецификациите во горната табела, можеме да обезбедиме и фосфатизирани челични жици со други спецификации и различна цврстина на истегнување во согласност со барањата на клиентите.

  Метод на складирање

  1) Треба да се чува во чист, проветрен и сув магацин;
  2) Долниот слој на местото за складирање на производот треба да биде долен со материјали отпорни на влага за да се спречи корозија;
  3) Треба да биде заштитен од тежок притисок, тепање и други механички оштетувања при складирање и транспорт.

  Повратни информации

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback5
  feedback4

 • Претходно:
 • Следно:

 • П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве наведеме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање. Ако сте многу итни за да ја добиете цената, јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го разгледаме вашиот приоритет на истрагата.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за избор, зависи од различен материјал или од барањата на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: Т / Т, Л / Ц, Д / П, итн.'Llе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF. Можете да изберете оној што е најзгодно или најисплатливо за вас.

  П6: Што е со времето за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по приемот на вашата авансна уплата. Специфичното време на испорака зависи од предметите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерок за вашите тестови се достапни, ве молиме контактирајте ја нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како ги правиме нашите деловни долгорочни и добри односи?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист од нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено правиме деловни активности и другаруваме со нив, без оглед од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали на кабелот според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме. Имаме техничар за технологија на производство што се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите потребни материјали.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање на ресурсите. Помагање на клиентите во избор на НАЈПОДОБРИ материјали, заштеда на трошоци и подобрување на квалитетот.
  Мал профит, но брз обрт: Помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.

  П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве наведеме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање. Ако сте многу итни за да ја добиете цената, јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го разгледаме вашиот приоритет на истрагата.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за избор, зависи од различен материјал или од барањата на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: Т / Т, Л / Ц, Д / П, итн.'Llе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF. Можете да изберете оној што е најзгодно или најисплатливо за вас.

  П6: Што е со времето за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по приемот на вашата авансна уплата. Специфичното време на испорака зависи од предметите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерок за вашите тестови се достапни, ве молиме контактирајте ја нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како ги правиме нашите деловни долгорочни и добри односи?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист од нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено правиме деловни активности и другаруваме со нив, без оглед од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали на кабелот според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме. Имаме техничар за технологија на производство што се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите потребни материјали.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање на ресурсите. Помагање на клиентите во избор на НАЈПОДОБРИ материјали, заштеда на трошоци и подобрување на квалитетот.
  Мал профит, но брз обрт: Помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.