OTЕШКИ ПРОИЗВОДИ

 • Принцип на работа

  Фокусирајте се на резолуција на жица и кабел
  Помогнете во брз развој на фабриката за жици и кабли
  Прво клиент
  Водејќи од најнапредната технологија

 • Стручен тим

  Со наши техничари за технологија на производство, соработувајте и со истражувачки центар за жици и кабли, колеги, за развој на жица и кабелски материјали со подобри перформанси и пониски трошоци.

 • 100% гаранции

  Бесплатни примероци за испитување (не вклучувајќи материјали за истиснување)
  Помогнете му на клиентот да го избере вистинскиот материјал
  Инспекција на готови материјали пред испорака

 • Брза испорака

  Обично, стоката ќе биде испорачана во рок од 7 до 15 дена по потврдата на нарачката.

Вести

 • 2 Tons of Aramid Yarn were shipped to Vietnam
  2021-07-16

  2 тони предиво Арамид беа испратени во Виетнам

  Задоволни сме да споделиме дека само доставивме 2 тони предиво Арамид на нашиот клиент од Виетнам. Арамид предивото главно се користи како неметално засилување за ADSS оптички кабли, неметални надворешни оптички кабли и затворени оптички кабли. (Пакување на предивото Армаид) Овој клиент е нов клиент за нас. Откако внимателно ги споредивме техничките параметри и цените и ги тестиравме бесплатните примероци што ги обезбедивме, конечно постигнавме соработка. Верувам дека нашата идна соработка ќе биде ...

 • The Shipping of Tin-coated Copper Stranded Wire
  2021-07-09

  Испорака на калај-обложена бакарна жица

  Овој месец, еден светски кабелски материјал испрати друга група конзервирана бакарна жица до Алжир. Лимени обложена бакарна жица главно се користи за изолирани гумени рубли за кабел, меки жици, меки кабли и морски кабли како проводно жично јадро, и се користи како надворешен штит за плетење на кабелот и линија за четки слој на површината на голата бакарна заглавена жица за да се спречи оксидација на бакарна жица. Ние произведуваме конзервирана ...

 • 12 Tons of Mylar Tapes were Shipped to Philippines
  2021-06-25

  12 тони милјарни ленти беа испратени на Филипини

  Со задоволство споделуваме дека само доставивме 12 тони полиестерски ленти на нашиот клиент од Филипини. Ова е нарачка за враќање повторно, клиентот некогаш купувал полиестерски ленти со друга големина, тие многу го препознаваат квалитетот на нашите производи и нашата способност за снабдување, бидејќи можеме да обезбедиме каква било дебелина на полиестерска лента што им е потребна на клиентите, од 10um до 100um, која било големина може да се прилагоди според барањата. Покрај тоа, ние нудиме многу конкурентни ...

НАШИТЕ ПАРТНЕРИ

 • ALUBAR logo
 • APAR logo
 • CATEL logo
 • CBI logo
 • CONDEL logo
 • Conduspar logo
 • COVISA logo
 • ELSEWEDY logo
 • enicab logo
 • INCABLE logo
 • K-plast logo
 • Med Cables logo
 • Nexans logo
 • UTEX logo