Si Fabrika e filmit poliestër për kabllo / shirit poliestër / shiriti Mylar dhe furnizuesit e Kinës |NJE BOTE

Film poliestër / Shirit poliestër / Shirit Mylar


 • Kushtet e pagesësT/T, L/C, D/P, etj.
 • Koha e dërgimit20 ditë
 • Vendi i origjinësKinë
 • Portin e ngarkimitShanghai, Kinë
 • TransportiNga deti
 • Kodi HS3920690000
 • PaketimiKuti kartoni ose druri, 50 kg/paketë ose sipas kërkesës së klientit
 • Detajet e produktit

  FAQ

  Prezantimi i produktit

  Shirit poliestër, i njohur gjithashtu si film poliestër ose shirit mylar, është një film i bërë nga polietileni tereftalat përmes shtrirjes.

  Polyester (PET) Tape Pad Rewinding Polyester (PET) Tape Spool Rewinding

  Mbështjellja e mbështjelljes së shiritit poliestër (PET) dhe mbështjellja me shirit poliestër (PET)

  Shiriti poliestër që kemi ofruar ka karakteristika të sipërfaqes së lëmuar, pa rrudha, pa grisje, pa flluska, pa vrima, trashësi uniforme, forcë të lartë mekanike, izolim të fortë, rezistencë ndaj shpimit, rezistencë ndaj fërkimit, rezistencë ndaj temperaturës së lartë, mbështjellje e butë pa rrëshqitje, ajo është një material shirit ideal për kabllot / kabllot me fibra optike.

  Ne gjithashtu mund të ofrojmë ngjyra natyrale (transparente) ose ngjyra të tjera të shiritave poliestër sipas kërkesave të klientëve.

  Single layer translucent milky white color polyester tape Single layer transparent polyester tape

  Shirit poliestër transparent me një shtresë të tejdukshme me ngjyrë të bardhë qumështore & Shirit poliestër transparent me një shtresë

  Aplikacion

  Shiriti poliestër përdoret gjerësisht në produktet kabllore, kryesisht në mbështjelljen dhe mbështjelljen gjatësore të bërthamave të kabllove në lloje të ndryshme kabllosh, të tilla si kabllot e komunikimit, kabllot e kontrollit, kabllot e të dhënave, kabllot elektronike dhe kabllot me fibra optike.
  Mund të lidh bërthamat e kabllove pas kabllove për të parandaluar lirimin e bërthamave të kabllove dhe në të njëjtën kohë, gjithashtu ka efektin e bllokimit të ujit dhe lagështisë.Gjithashtu mund të parandalojë që telat e mburojës metalike të shpojnë izolimin dhe të shkaktojnë një qark të shkurtër ose prishje të tensionit kur ka një shtresë mburojëje metalike jashtë bërthamave të kabllove.Dhe mund të parandalojë që këllëfi të përvëlojë bërthamat e kabllove në temperaturë të lartë për të luajtur rolin e izolimit të nxehtësisë gjatë nxjerrjes së mbështjellësit.

  Shirit poliestër në kabllo
  Shirit poliestër në kabllo
  Shirit poliestër për kabllo

  Parametrat Teknikë

  Trashësia nominale (μm)

  Forca në tërheqje (MPa)

  Zgjatimi i thyer(%)

  Forca dielektrike(Vac/μm)

  Pika e shkrirjes(℃)

  10

  ≥170

  ≥50

  ≥210

  ≥256

  12

  ≥170

  ≥50

  ≥208

  15

  ≥170

  ≥50

  ≥200

  19

  ≥150

  ≥80

  ≥190

  23

  ≥150

  ≥80

  ≥174

  25

  ≥150

  ≥80

  ≥170

  36

  ≥150

  ≥80

  ≥150

  50

  ≥150

  ≥80

  ≥130

  75

  ≥150

  ≥80

  ≥105

  100

  ≥150

  ≥80

  ≥90

  Shënim: Gjerësia dhe gjatësia e shiritit poliestër mund të sigurohet sipas kërkesave të klientëve

  Procesi i prodhimit

  Metoda e ruajtjes

  1) Shiriti poliestër duhet të mbahet në një depo të pastër, higjienike dhe të thatë dhe të mbahet larg zjarrit, ngrohjes ose rrezet e diellit direkte;
  2) Shiriti poliestër duhet të mbështillet me letër rezistente ndaj lagështirës ose film plastik për të parandaluar lagështinë;
  3) Shiriti poliestër duhet të mbrohet nga presioni i madh, rrahja dhe dëmtimet e tjera mekanike gjatë ruajtjes dhe transportit.

  Fotot e paketës dhe dorëzimit

  Feedback

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback4
  feedback5

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Q1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne mezi presim ardhjen tuaj dhe do t'ju çojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  Q2: Sa shpejt mund ta marr kuotimin?
  Përgjigje: Ne zakonisht citojmë brenda 24 orëve për materiale normale kabllore pasi të marrim kërkesën tuaj.Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të marrim parasysh prioritetin tuaj të kërkesës.

  Q3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  Përgjigje: Daulle druri, paleta kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  Q4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  Përgjigje: T/T, L/C, D/P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave përpara se të paguani bilancin.

  Q5: Cilat janë kushtet tuaja të dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF.Ju mund të zgjidhni atë që është më e përshtatshme ose me kosto efektive për ju.

  Q6: Po në lidhje me kohën tuaj të dorëzimit?
  Përgjigje: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj.Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Q7: Cila është politika juaj e mostrës?
  Përgjigje: Mostra për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar mostrën falas.

  P8: Si e bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjatë dhe të mirë?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar që klientët tanë të përfitojnë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe miqësi me ta, pa marrë parasysh se nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet kabllore sipas kabllove që ne prodhojmë?
  A: Po, mundemi.Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të listojë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve.Ndihmoni klientët të zgjedhin materialet MË të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmon kabllot e klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.

  Q1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne mezi presim ardhjen tuaj dhe do t'ju çojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  Q2: Sa shpejt mund ta marr kuotimin?
  Përgjigje: Ne zakonisht citojmë brenda 24 orëve për materiale normale kabllore pasi të marrim kërkesën tuaj.Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të marrim parasysh prioritetin tuaj të kërkesës.

  Q3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  Përgjigje: Daulle druri, paleta kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  Q4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  Përgjigje: T/T, L/C, D/P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave përpara se të paguani bilancin.

  Q5: Cilat janë kushtet tuaja të dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF.Ju mund të zgjidhni atë që është më e përshtatshme ose me kosto efektive për ju.

  Q6: Po në lidhje me kohën tuaj të dorëzimit?
  Përgjigje: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj.Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Q7: Cila është politika juaj e mostrës?
  Përgjigje: Mostra për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar mostrën falas.

  P8: Si e bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjatë dhe të mirë?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar që klientët tanë të përfitojnë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe miqësi me ta, pa marrë parasysh se nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet kabllore sipas kabllove që ne prodhojmë?
  A: Po, mundemi.Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të listojë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve.Ndihmoni klientët të zgjedhin materialet MË të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmon kabllot e klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.