Teli çeliku i fosfatizuar për përforcimin e kabllove me fibra optike


 • Kushtet e pagesës T / T, L / C, D / P, etj.
 • Koha e dërgimit 20 ditë
 • Vendi i origjinës Kina
 • Portin e ngarkimit Shangai, Kinë
 • Transporti detar Nga deti
 • Kodi HS 7229909000
 • Paketimi Kuti kartoni ose druri, 50 kg / paketë ose sipas kërkesës së klientit
 • Detaje të Produktit

  FAQ

  Hyrje e produktit

  Teli çeliku i fosfatizuar për kabllon e fibrave optike është bërë nga shufra teli çeliku karboni me cilësi të lartë përmes një sërë procesesh të tilla si vizatimi i përafërt, trajtimi i nxehtësisë, turshi, larja, fosfatimi, tharja, vizatimi dhe marrja, etj.

  Teli çeliku i fosforizuar është një nga përbërësit themelorë të përdorur në kabllot optike të komunikimit. Mund të mbrojë fibrën optike nga përkulja, të mbështesë dhe forcojë skeletin, i cili është i dobishëm për prodhimin, ruajtjen dhe transportimin e kabllove optike dhe vendosjen e linjave të kabllove optike, dhe ka cilësi të qëndrueshme të kabllove optike, zvogëlon zbutjen e sinjalit dhe karakteristikat e tjera.
  Teli i çelikut i përdorur në bërthamën e kabllit optik ka zëvendësuar në thelb tela çeliku të galvanizuar në të kaluarën nga tela çeliku të fosfatizuar dhe cilësia e tij ndikon drejtpërdrejt në jetën e kabllit optik. Përdorimi i telit të çelikut të fosfatizuar nuk do të reagojë kimikisht me yndyrën në kabllon optike për të precipituar hidrogjen dhe për të gjeneruar humbje të hidrogjenit, gjë që mund të sigurojë komunikim të fibrave optike me cilësi të lartë.

  Teli çeliku i fosfatizuar për kabllo optike që ne ofrojmë ka karakteristikat e mëposhtme:
  1) Sipërfaqja është e lëmuar dhe e pastër, pa defekte të tilla si çarje, lluca, gjemba, korrozioni, kthesa dhe shenja, etj;
  2) Filmi fosfatues është uniform, i vazhdueshëm, i ndritshëm dhe nuk bie;
  3) Pamja është e rrumbullakët me madhësi të qëndrueshme, forcë të lartë tërheqëse, modul të madh elastik dhe zgjatje të ulët.

  Aplikacion

  Përdoret si përforcim metalik qendror i kabllove optike të komunikimit në natyrë.

  Parametrat teknikë

  Diametri nominal (mm)

  Minrezistenca në tërheqje (N/ mm2)

  Min. pesha e filmit fosfatues (g/ m2)

  Moduli elastik (N / mm2)

  Zgjatimi i mbetjeve (%)

  0,80

  1770

  0.6

  1,90 × 105

  .10.1

  1.00

  1670

  1.0

  1.20

  1670

  1.0

  1.40

  1570

  1.0

  2.00

  1470

  1.5

  Shënim: Përveç specifikimeve në tabelën e mësipërme, ne gjithashtu mund të sigurojmë tela çeliku të fosfatizuar me specifikime të tjera dhe rezistencë të ndryshme në tërheqje sipas kërkesave të klientëve.

  Metoda e ruajtjes

  1) Duhet të ruhet në një depo të pastër, të ajrosur dhe të thatë;
  2) Shtresa e poshtme e vendit të magazinimit të produktit duhet të jetë e përfunduar me materiale rezistente ndaj lagështirës për të parandaluar korrozionin;
  3) Duhet të mbrohet nga presioni i rëndë, rrahjet dhe dëmtimet e tjera mekanike gjatë ruajtjes dhe transportit.

  Reagime

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback5
  feedback4

 • E mëparshme:
 • Tjetra:

 • P1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne po presim me padurim ardhjen tuaj dhe do t'ju drejtojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  P2: Sa shpejt mund ta marr vlerësimin?
  A: Ne zakonisht japin kuotën e tyre brenda 24 orëve për materialet normale të kabllove pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që të marrim parasysh përparësinë tuaj të hetimit.

  P3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  A: Daulle druri, paletë kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  P4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  A: T / T, L / C, D / P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave para se të paguani bilancin.

  P5: Cilat janë kushtet e dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF. Ju mund të zgjidhni atë që është më i përshtatshmi ose me kosto më të efektshme për ju.

  Pyetja 6: Po në lidhje me kohën e dorëzimit?
  A: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj. Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Pyetja 7: Cila është politika juaj e mostrës?
  A: Shembulli për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar shembullin falas.

  Pyetja 8: Si i bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjata dhe të mira?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar përfitimin e klientëve tanë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe bëjmë miqësi me ta, pavarësisht nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet e kabllove sipas kabllove që prodhojmë?
  A: Po, ne mundemi. Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të rendisë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve. Ndihmimi i klientëve në zgjedhjen e materialeve MOST të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmimi i kabllove të klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.

  P1: A mund ta vizitojmë kompaninë tuaj?
  A: ne po presim me padurim ardhjen tuaj dhe do t'ju drejtojmë të vizitoni fabrikën tonë.

  P2: Sa shpejt mund ta marr vlerësimin?
  A: Ne zakonisht japin kuotën e tyre brenda 24 orëve për materialet normale të kabllove pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse jeni shumë urgjent për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që të marrim parasysh përparësinë tuaj të hetimit.

  P3: Cilat janë kushtet tuaja të paketimit?
  A: Daulle druri, paletë kompensatë, kuti druri, kartoni janë për opsion, varet nga materiale të ndryshme ose kërkesat e klientit.

  P4: Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  A: T / T, L / C, D / P, etj. Ne do t'ju tregojmë fotot e produkteve dhe paketave para se të paguani bilancin.

  P5: Cilat janë kushtet e dorëzimit?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF. Ju mund të zgjidhni atë që është më i përshtatshmi ose me kosto më të efektshme për ju.

  Pyetja 6: Po në lidhje me kohën e dorëzimit?
  A: Në përgjithësi, do të duhen 7 deri në 15 ditë pasi të keni marrë paradhënien tuaj. Koha specifike e dorëzimit varet nga artikujt dhe sasia e porosisë tuaj.

  Pyetja 7: Cila është politika juaj e mostrës?
  A: Shembulli për testet tuaja janë në dispozicion, Ju lutemi kontaktoni shitjet tona për të aplikuar shembullin falas.

  Pyetja 8: Si i bëni biznesin tonë marrëdhënie afatgjata dhe të mira?
  A: 1. Ne mbajmë cilësi të mirë dhe çmim konkurrues për të siguruar përfitimin e klientëve tanë.
  2. Ne e respektojmë çdo klient si mikun tonë dhe sinqerisht bëjmë biznes dhe bëjmë miqësi me ta, pavarësisht nga vijnë.

  P9: A i furnizoni të gjitha materialet e kabllove sipas kabllove që prodhojmë?
  A: Po, ne mundemi. Ne kemi një teknik në teknologjinë e prodhimit i cili është i angazhuar në analizimin e strukturës së kabllove në mënyrë që të rendisë të gjitha materialet që ju nevojiten.

  P10: Cilat janë parimet e biznesit tuaj?
  A: Integrimi i burimeve. Ndihmimi i klientëve në zgjedhjen e materialeve MOST të përshtatshme, duke kursyer kosto dhe duke përmirësuar cilësinë.
  Fitime të vogla por qarkullim të shpejtë: Ndihmimi i kabllove të klientëve të bëhen më konkurrues në treg dhe të zhvillohen me shpejtësi.