Полиестерски филм/Полиестерска лента/лента Милар


 • Услови на плаќањеT/T, L/C, D/P, итн.
 • Време на испорака20 дена
 • Место на потеклоКина
 • Пристаниште за товарењеШангај, Кина
 • ИспоракаПокрај море
 • HS код3920690000
 • ПакувањеКартонска или дрвена кутија, 50 кг/пакување или според барањата на клиентот
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Вовед во производот

  Полиестерска лента, позната и како полиестерски филм или миларна лента, е филм направен од полиетилен терефталат преку истегнување.

  Polyester (PET) Tape Pad Rewinding Polyester (PET) Tape Spool Rewinding

  Полиестер (ПЕТ) премотување на лента и полиестер (ПЕТ) намотка на лента

  Полиестерската лента што ја обезбедивме има карактеристики на мазна површина, без набори, без солзи, без меурчиња, без дупки, униформа дебелина, висока механичка цврстина, силна изолација, отпорност на пробивање, отпорност на триење, отпорност на висока температура, мазно завиткување без лизгање. е идеален материјал за лента за кабли / кабли со оптички влакна.

  Можеме да обезбедиме и природна боја (проѕирна) или други бои на полиестерски ленти според барањата на клиентите.

  Single layer translucent milky white color polyester tape Single layer transparent polyester tape

  Еднослојна проѕирна млечно бела полиестерска лента & Еднослојна проѕирна полиестерска лента

  Апликација

  Полиестерската лента е широко користена во производите на кабелот, главно во обвиткување и надолжно обвиткување на јадрата на кабелот во различни типови на кабли, како што се комуникациски кабли, контролни кабли, кабли за податоци, електронски кабли и кабли со оптички влакна.
  Може да ги врзе јадрата на кабелот по каблите за да спречи олабавување на јадрата на кабелот, а во исто време, исто така, има ефект на блокирање на водата и влагата.Исто така, може да спречи дупчење на изолацијата на металните заштитни жици и да предизвика краток спој или дефект на напонот кога надвор од јадрата на кабелот има метален слој за заштита од плетенка.И може да спречи обвивката да ги изгори јадрата на кабелот на висока температура за да ја игра улогата на топлинска изолација при екструдирање на обвивката.

  Полиестерска лента во кабел
  Полиестерска лента во кабел
  Полиестерска лента за кабел

  Технички параметри

  Номинална дебелина (μm)

  Јачина на истегнување (MPa)

  Кршење издолжување(%)

  Диелектрична Сила(Vac/μm)

  Точка на топење(℃)

  10

  ≥170

  ≥50

  ≥210

  ≥256

  12

  ≥170

  ≥50

  ≥208

  15

  ≥170

  ≥50

  ≥200

  19

  ≥150

  ≥80

  ≥190

  23

  ≥150

  ≥80

  ≥174

  25

  ≥150

  ≥80

  ≥170

  36

  ≥150

  ≥80

  ≥150

  50

  ≥150

  ≥80

  ≥130

  75

  ≥150

  ≥80

  ≥105

  100

  ≥150

  ≥80

  ≥90

  Забелешка: Ширината и должината на полиестерската лента може да се обезбедат според барањата на клиентите

  Процес на производство

  Начин на складирање

  1) Полиестерската лента треба да се чува во чист, хигиенски и сув склад и да се чува подалеку од оган, греење или директна сончева светлина;
  2) Полиестерската лента треба да се завитка со хартија отпорна на влага или пластична фолија за да се спречи влажноста;
  3) Полиестерската лента треба да биде заштитена од силен притисок, удар и други механички оштетувања за време на складирањето и транспортот.

  Фотографии на пакети и испорака

  Повратни информации

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback4
  feedback5

 • Претходно:
 • Следно:

 • П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.

  П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.