Алуминиумска фолија Mylar лента за заштита на кабелот


 • Услови на плаќањеT/T, L/C, D/P, итн.
 • Време на испорака20 дена
 • Место на потеклоКина
 • Пристаниште за товарењеШангај, Кина
 • ИспоракаПокрај море
 • HS код7607200000
 • ПакувањеКартонска или дрвена кутија, 50 кг/пакување или според барањата на клиентот
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Вовед во производот

  Миларната лента од алуминиумска фолија е составена од алуминиумска фолија и миларна лента.Овој производ може да обезбеди високо заштитно покривање, да го направи сигналот за пренос подобро без електромагнетни пречки и да го намали слабеењето на сигналот за време на преносот на податоци, така што сигналот се пренесува побезбедно, а електричните перформанси на кабелот ефективно се подобруваат.

  Можеме да обезбедиме еднострана миларна лента од алуминиумска фолија и двострана миларна лента од алуминиумска фолија.Двостраниот е составен од миларна лента во средината и слој од алуминиумска фолија на секоја страна.Двослојниот алуминиум ја игра улогата на рефлексија и апсорпција на два сигнали и има подобар ефект на заштита.

  Нашата лента pmylar од алуминиумска фолија има карактеристики на мазна, рамна, униформа површина, без нечистотии, без набори, без дамки, висока цврстина на истегнување, добри заштитни перформанси, добра отпорност на вода и висока диелектрична цврстина.
  Бојата на двостраната миларна лента од алуминиумска фолија е природна, едностраната може да биде природна, сина или други бои што ги бараат клиентите.

  Апликација

  Главно се користи во комуникациски кабли, контролни кабли, кабли за податоци, коаксијални кабли, кабли за пренос на сигнали со висока фреквенција и други различни електронски кабли, што ја понижува улогата на заштитниот слој на пар јадра, заштитниот слој на надворешниот проводник или целокупниот заштитен слој.

  Технички параметри

  Еднострана миларна лента од алуминиумска фолија

  Номинална дебелинанамиларна лента од алуминиумска фолија (μm)

  Композитна структура

  Номинална дебелина наалуминиумска фолија (μm)

  Номинална дебелина на ПЕТ филм(μm)

  25

  АЛ+ПЕТ

  7

  15

  25

  9

  12

  27

  9

  15

  27

  12

  12

  30

  9

  19

  30

  12

  15

  35

  9

  23

  38

  9

  25

  38

  12

  23

  40

  12

  25

  40

  25

  12

  50

  15

  30

  50

  20

  25

  50

  25

  23

  55

  40

  12

  60

  25

  30

  60

  30

  25

  65

  40

  23

  65

  43

  20

  65

  50

  12

  70

  45

  23

  70

  50

  15

  Забелешка: Ширината и должината на миларната лента од алуминиумска фолија може да се обезбедат според барањата на клиентите.

  Двострана миларна лента од алуминиумска фолија

  Номинална дебелинанамиларна лента од алуминиумска фолија(μm)

  Композитна структура

  Номинална дебелина на алуминиумска фолија на страната А(μm)

  Номинална дебелина на ПЕТ филм(μm)

  Номинална дебелина на алуминиумска фолија од странаB(μm)

  30

  АЛ+ПЕТ+АЛ

  6

  15

  6

  32

  7

  12

  7

  35

  9

  12

  9

  38

  9

  15

  9

  42

  9

  19

  9

  46

  9

  23

  9

  50

  9

  25

  9

  60

  15

  25

  15

  65

  20

  19

  20

  75

  25

  19

  25

  Забелешка: Ширината и должината на миларната лента од алуминиумска фолија може да се обезбедат според барањата на клиентите

  Ставка

  Вредност

  Јачина на истегнување (MPa)

  ≥45

  Кршење издолжување (%)

  ≥5

  Јачина на лупење (N/cm)

  ≥2,6

  Диелектрична Сила

  Еднострана миларна лента од алуминиумска фолија

  0,5 kV еднонасочна струја, 1 мин., без дефект

  Двострана миларна лента од алуминиумска фолија

  1kV dc, 1min, без дефект

  Начин на складирање

  1) Миларната лента од алуминиумска фолија треба да се чува во складиште што е чиста, сува, некорозивна атмосфера и спречува дожд и снег да навлезат.
  2) Магацинот треба да биде вентилиран и ладен, да се избегнува директна сончева светлина, висока температура, голема влажност итн., За да се спречи испакнување на производот, оксидација и други проблеми;
  3) Миларната лента од алуминиумска фолија треба да избегне оштетување од надворешна сила како што се загадување и механичка сила;
  4) Миларната лента од алуминиумска фолија не може да се чува на отворено, но мора да се користи церада кога мора да се чува на отворено кратко време;
  5) Голите производи не смеат да се ставаат директно на земја, а дното мора да биде обложено со дрвени квадрати.


 • Претходно:
 • Следно:

 • П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.

  П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.