Лента со полиестерски стаклени влакна

Производи

Лента со полиестерски стаклени влакна

Предивото од стаклени влакна не само што има одлични перформанси, туку и конкурентна цена, што може да ги намали трошоците за производство на производителите на кабли со оптички влакна.


 • УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:T/T, L/C, D/P, итн.
 • ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА:15-30 дена
 • ВТОВАРУВАЊЕ НА КОНТЕЈНЕР:22 т / 20 ГП
 • ИСПОРАКА:Покрај море
 • ПОСТОЈАНИЕ НА ТОВАР:Шангај, Кина
 • HS КОД:7019400000
 • СКЛАДИРАЊЕ:12 месеци
 • Детали за производот

  Вовед во производот

  Лентата со полиестерски стаклени влакна е материјал за отпорен на пламен, ламиниран од крпа од стаклени влакна и полиестерски филм, печен на висока температура, излечен, ранет и потоа пресечен.

  Бидејќи комбинацијата на слој од полиестерски филм, лентата со полиестерски стаклени влакна ја има и флексибилноста на полиестерската фолија и високата јачина на стаклените влакна што е погодно за обвиткување со голема брзина за време на каблите.

  Лентата со полиестерски стаклени влакна е погодна за употреба како сврзување на јадрото и слој отпорен на пламен за кислород и изолација на пламен кабел и огноотпорен кабел по кабли, кој не само што ја задржува заобленоста на кабелот, туку има и добри перформанси за отпорност на пламен.Кога кабелот е изгорен од оган, лентата со полиестерски стаклени влакна може да спречи до одреден степен пламенот да се шири долж кабелот, да го заштити изолациониот слој на кабелот од горење и да обезбеди нормално функционирање на кабелот во одреден временски период.

  Лентата со полиестерски стаклени влакна е нетоксична, без мирис и не загадува кога се користи.Тоа не влијае на тековната носивост на кабелот за време на работата.Има добра долгорочна стабилност.За време на производството, работната состојба ќе биде значително подобрена за да се заштити здравјето на операторот без да летаат насекаде кратки стаклени влакна.

  Апликација

  Главно се користи како јадро на пакет и кислород-изолација пламен-retardant слој на сите видови на пламен-retardant кабел, огноотпорен кабел.

  Технички параметри

  Ставка Технички параметри
  Номинална дебелина (мм) 0,14
  Тежина на лента (g/m2) 147±10
  Содржина на полиестерски филм (g/m2) 23±5
  Содржина на ткаенина од стаклени влакна (g/m2) 102±5
  Содржина на смола (g/m2) 22±3
  Јачина на истегнување (kg/15mm) ≥10
  Забелешка: Повеќе спецификации, ве молиме контактирајте го нашиот продажен персонал.

  Пакување

  Лентата со полиестерски стаклени влакна е спакувана во подлога.

  пакување (1)
  пакување (2)

  Складирање

  1) Производот треба да се чува во чист, сув и проветрен магацин.
  2) Производот не треба да се наложува заедно со запаливи производи и не треба да биде блиску до извори на пожар.
  3) Производот треба да избегнува директна сончева светлина и дожд.
  4) Производот треба да се спакува целосно за да се избегне влага и загадување.
  5) Производот треба да биде заштитен од силен притисок и други механички оштетувања за време на складирањето.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  x

  БЕСПЛАТЕН ПРИМЕРОК УСЛОВИ

  ONE WORLD е посветен да им обезбеди на клиентите врвни висококвалитетни материјали за жица и кабел и првокласни технички услуги

  Можете да побарате бесплатен примерок од производот за кој сте заинтересирани, што значи дека сте подготвени да го користите нашиот производ за производство
  Ние ги користиме само експерименталните податоци што сте подготвени да ги повратите и да ги споделите како верификација на карактеристиките и квалитетот на производот, а потоа ни помогнете да воспоставиме поцелосен систем за контрола на квалитетот за да ја подобриме довербата на клиентите и намерата за купување, затоа ве молиме повторно уверете се
  Можете да го пополните формуларот за правото да побарате бесплатен примерок

  Инструкции за апликација
  1 .Клиентот има сметка за меѓународна брза испорака или доброволно го плаќа товарот (товарот може да се врати по нарачка)
  2 .Истата институција може да аплицира само за еден бесплатен примерок од истиот производ, а истата институција може да аплицира за до пет примероци од различни производи бесплатно во рок од една година
  3 .Примерокот е само за клиенти од фабрика за жици и кабли и само за лабораториски персонал за тестирање или истражување на производството

  ПРИМЕРОК ПАКУВАЊЕ

  БЕСПЛАТЕН ПРИМЕРОК ЗА БАРАЊЕ

  Ве молиме внесете ги потребните спецификации за примероци или накратко опишете ги барањата на проектот, ние ќе ви препорачаме примероци

  По поднесувањето на формуларот, информациите што ги пополнувате може да се пренесат на позадината на ONE WORLD за понатамошна обработка за да се одредат спецификацијата на производот и информациите за адресата со вас.А може да ве контактира и по телефон.Ве молиме прочитајте го нашиотПолитика за приватностЗа повеќе детали.