Пластична обложена алуминиумска лента за кабелска јакна


 • Услови на плаќањеT/T, L/C, D/P, итн.
 • Време на испорака20 дена
 • Место на потеклоКина
 • Пристаниште за товарењеШангај, Кина
 • ИспоракаПокрај море
 • HS код7606910000
 • ПакувањеКартонска или дрвена кутија, 50 кг/пакување или според барањата на клиентот
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Вовед во производот

  Пластично обложената алуминиумска лента е изработена од календерска алуминиумска лента со добра еластичност како основен материјал и ламинирана со едностран или двостран композитен PE пластичен слој или слој од кополимерна пластика.Може да се користи без брановидување, или преку брановидност за да се подобрат перформансите на свиткување, за да се подобри флексибилноста на каблите / оптичките кабли.

  Пластичната обложена алуминиумска лента што ја обезбедивме има карактеристики на мазна, рамна, униформа, без нечистотии, без брчки, без дамки, висока цврстина на истегнување, добра отпорност на вода и висока диелектрична цврстина итн.

  Особено, алуминиумската лента обложена со пластика од типот на кополимер има добри сврзувачки својства и може да формира цврста врска со линеарни LDPE, MDPE и HDPE обвивки преку втиснување (или без втиснување), надолжно обвиткување и формирање, а потоа формира сеопфатна заштитна Слој.
  Пластично обложената алуминиумска лента има две бои: природна и сина.

  пластична обложена алуминиумска лента

  Апликација

  Главно се користи во комуникациски кабли, оптички кабли за надворешна комуникација, формирајќи композитна обвивка со надворешна обвивка, која ја игра улогата на отпорна на влага и заштитна.

  Технички параметри

  Номинална дебелина

  од пластична обложена алуминиумска лента (mm)

  Номинална дебелина

  од алуминиумска лента

   (mm)

  Номинална дебелина

  од пластикаСлој

  (mm)

  Еднострани

  Двострано

  0,16

  0,22

  0,10

  0,058

  0,21

  0,27

  0,15

  0,26

  0,32

  0,20

  Забелешка: Ширината и должината на пластична обложена алуминиумска лента може да се обезбедат според барањата на клиентите.

  Ставка

  Услов

  Јачина на истегнување

  (MPa)

  ≥65

  Кршење издолжување

  (%)

  ≥15

  Јачина на кора

  (N/cm)

  ≥6,13

  Јачина на топлинско запечатување

  (N/cm)

  ≥17,5

  Чиста сила

  Кога алуминиумската лента е скршена или адхезијата помеѓу пластичната фолија и алуминиумската лента е скршена, зоната за термичка запечатување помеѓу пластичните слоеви не треба да предизвика оштетување на смолкнување.

  Динамичен коефициент на триење

  ≤0,65

  Диелектрична Сила

  Еднострани

  1kV еднонасочна струја, 1мин., без дефект

  Двострано

  2kV еднонасочна струја, 1мин., без дефект

  Тек на производниот процес

  Начин на складирање

  1) Пластичната обложена алуминиумска лента треба да се чува во складиште што е чиста, сува, некорозивна атмосфера и спречува дожд и снег да навлезат.
  2) Магацинот треба да биде вентилиран и ладен, да се избегнува директна сончева светлина, висока температура, голема влажност итн., за да се спречи испакнување и оксидација на производот;
  3) Пластично обложената алуминиумска лента треба да избегне надворешно оштетување како што се загадување и механичка сила;
  4) Пластично обложената алуминиумска лента не може да се чува на отворено, но мора да се користи церада кога мора да се чува на отворено кратко време;
  5) Голите производи не смеат директно да се ставаат на земја, а дното мора да биде обложено со дрвени квадрати.

  Пакет

  Повратни информации

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback5
  feedback4

 • Претходно:
 • Следно:

 • П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.

  П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.