Полупроводно јаже за полнење вода за блокирање


 • Услови на плаќањеT/T, L/C, D/P, итн.
 • Време на испорака20 дена
 • Место на потеклоКина
 • Пристаниште за товарењеШангај, Кина
 • ИспоракаПокрај море
 • HS код3926909090
 • ПакувањеКартонска или дрвена кутија, 50 кг/пакување или според барањата на клиентот
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Вовед во производот

  Полупроводното јаже за полнење вода за блокирање на водата е еден вид полупроводен материјал за блокирање на вода што се користи во каблите, кој е направен со рамномерна дистрибуција на полупроводливо соединение на неткаен материјал од полиестерски влакна, импрегнирање со супер абсорбента смола, лепење, сушење и конечно извртување.Полупроводното јаже за полнење за блокирање вода има карактеристики на полу-спроводливост, отпорност на вода, отпорност на топлина и хемиска стабилност, без киселина и алкали, без корозија, голема апсорпција на вода, висока цврстина на истегнување, ниска содржина на влага итн.

  Полупроводното јаже за полнење за блокирање вода е широко користено за полнење на јадрото на кабелот во енергетските кабли што блокираат вода.За каблите за напојување што се користат на отворено, бидејќи каблите често се поставуваат во влажна и темна средина, доколку се оштетат, водата ќе влезе во каблите долж местата на оштетување, што ќе влијае на каблите.Влегувањето на влага ќе предизвика гранки на вода во енергетските кабли со изолација од XLPE, што сериозно ќе предизвика дефект на изолацијата и сериозно ќе влијае на работниот век на каблите.Затоа, со цел да се спречи навлегување на вода во кабелот, водоотпорен материјал ќе се наполни или завитка внатре во кабелот.Полупроводното јаже за полнење за блокирање вода е вообичаен материјал за полнење што блокира вода со силна апсорпција на вода и полупроводни својства.
  Покрај водоотпорноста, полупроводното јаже за полнење што блокира вода, исто така, може да го заокружи јадрото на кабелот во процесот на производство на кабли, да го подобри квалитетот на изгледот на кабелот и да ја зголеми својствата на затегнување на кабелот.Во меѓувреме, поради полупроводното својство, може ефикасно да ја ослабне јачината на електричното поле и да го намали проблемот со празнење на врвот за време на работата.

  Полупроводното јаже за полнење за блокирање вода што го обезбедивме ги има следните карактеристики:
  1) Мека текстура, слободно свиткување, лесно свиткување, без раслојување во прав;
  2) Еднообразен пресврт и стабилен надворешен дијаметар;
  3) Гелот е униформен и стабилен по проширувањето на водата;
  4) Мала волуменска отпорност, може ефикасно да ја ослабне јачината на електричното поле;
  5) Откачете ликвидација.

  Апликација

  Погоден е за полнење на јадрото на кабелот во кабли за напојување што блокираат вода.

  Технички параметри

  Модел

  Номинален дијаметар(mm)

  Апсорпција на вода(ml/g)

  Волумен отпорно(Ω·cm)

  Јачина на истегнување(N/20 см)

  Кршење издолжување (%)

  сооднос на вода (%)

  БЗСС-20

  2.0

  ≥50

  ≤3×105

  ≥60

  ≥15

  ≤9

  БЗСС-25

  2.5

  ≥50

  ≤3×105

  ≥60

  ≥15

  ≤9

  БЗСС-30

  3.0

  ≥50

  ≤3×105

  ≥60

  ≥15

  ≤9

  БЗСС-40

  4.0

  ≥50

  ≤3×105

  ≥60

  ≥15

  ≤9

  БЗСС-50

  5.0

  ≥50

  ≤3×105

  ≥60

  ≥15

  ≤9

  Забелешка: Покрај спецификациите во табелата, можеме да обезбедиме и други спецификации за полупроводни јажиња за полнење за блокирање вода според потребите на клиентите.

  Начин на складирање

  1) Производот треба да се чува во чист, сув, проветрен магацин, да не се трупа со запаливи материи и да се чува подалеку од извор на оган;
  2) Производите треба да избегнуваат директна сончева светлина и дожд;
  3) Пакувањето на производот треба да биде целосно за да се избегне контаминација;
  4) Производот треба да биде заштитен од голема тежина, падови и други надворешни механички оштетувања при складирање и транспорт.

  Повратни информации

  feedback1
  feedback2
  feedback3
  feedback5
  feedback4

 • Претходно:
 • Следно:

 • П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.

  П1: Можеме ли да ја посетиме вашата компанија?
  О: со нетрпение го очекуваме вашето пристигнување и ќе ве водиме да ја посетите нашата фабрика.

  П2: Колку брзо можам да ја добијам понудата?
  О: Ние обично цитираме во рок од 24 часа за нормални материјали за кабел откако ќе го добиеме вашето барање.Ако сте многу итни да ја добиете цената, ве молиме јавете ни се или кажете ни во вашата е-пошта за да го земеме предвид вашиот приоритет на барањето.

  П3: Кои се вашите услови за пакување?
  О: Дрвен тапан, палета од иверица, дрвена кутија, картон се за опција, зависи од различен материјал или барања на клиентот.

  П4: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: T/T, L/C, D/P, итн. Ќе ви ги покажеме фотографиите на производите и пакетите пред да го платите салдото.

  П5: Кои се вашите услови за испорака?
  О: EXW, FOB, CFR, CIF.Можете да го изберете оној кој е најзгодно или најисплатлив за вас.

  П6: Што е со вашето време за испорака?
  О: Општо земено, ќе бидат потребни 7 до 15 дена по добивањето на вашата авансна исплата.Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на вашата нарачка.

  П7: Која е вашата политика за примерок?
  О: Примерокот за вашите тестови е достапен, Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да го примените бесплатниот примерок.

  П8: Како го правите нашиот бизнис долгорочен и добар однос?
  О: 1. Ние одржуваме добар квалитет и конкурентна цена за да обезбедиме корист на нашите клиенти.
  2. Ние го почитуваме секој клиент како наш пријател и искрено работиме и се дружиме со него, без разлика од каде доаѓаат.

  П9: Дали ги снабдувате сите материјали за кабел според каблите што ги произведуваме?
  О: Да, можеме.Имаме техничар за технологија на производство, кој се занимава со анализа на структурата на кабелот за да ги наведе сите материјали што ви се потребни.

  П10: Кои се вашите деловни принципи?
  О: Интегрирање ресурси.Помагање на клиентите да изберат НАЈпогодни материјали, заштедувајќи ги трошоците и подобрувајќи го квалитетот.
  Мал профит, но брз промет: помагање на каблите на клиентите да станат поконкурентни на пазарот и да се развиваат брзо.